І хоча на одній із перерв через балакучого Пірогова нам не вистачило пирогів, загалом все було круто! Головне, що на віскі-паті не закінчилося віскі! (хоча я старався!)
Здибався із знайомими, обговорили проблеми життя, всесвіту і всього такого; у розрізі тестування ПЗ, звичайно ж. Наступного року теж приходьте всі!
Я ходив на всі доповіді, де я бачив Python, ML та випадкові, коли не було того, чи того. І, звичайно, на Аліменко́ва, Пірогова та Пернеровського - вони веселі та розумні. Ще вони закликали прииєднуватись до вільної QA-гільдії у slack, я вже давно там, а ви - реєструйтеся:
Всі люблять Пірогова
Мілан Фалешник із чеського Red Hat'у показав, що за наявності необмеженого бюджету підтримка і рефакторінг тестів може тривати вічно. Доповідь була про те, як вони замінили один непоганий фреймворк-обгортку над Селеніумом, MozWebQA, на свій самонаписаний, із "ортогональними локаторами" (хто знає, що це?) та навігацією. Ну шо ж, наснаги їм! Cподіваюсь, хтось знайде корисним його проект: https://github.com/RedHatQE/widgetastic.core
Алекс Хурсевіч з бєларуського Qaprosoft у своїй доповіді про власну ферму мобільних девайсів (сама доповідь теж цікава) трохи показав їхню опенсорсну репорт тулу Zafira, що має гнучку систему хуків та інтеграцій, і може скрізь розсилати нагадування про все підряд. Сподіваюсь, скоро буде не тільки для Java.
З розповіді Сергія Пірогова я занотував лише те, що Ansible може працювати на Ubuntu, що вбудована у Windows 10. Але усім, хто використовує Java та вінду, буде цікаво.
Ярослав Пернеровський з GlobalLogic розповів, як працюють очікування в Selenium Webdriver, і що на тепер implicit wait використовувати ЗАБОРОНЕНО! А краще писати на Selenide :-)
Зі свого боку додам, що останній проект писав на Selene (що є Selenide для Python), і про очікування просто не думав!
Разом двоє вищезазначених панів дали дрозда на Test Automation Puzzlers - дивіться відео у блозі Сергія automation-remarks.com Хто б міг подумати, що задачки з програмування можуть бути смішними!
Валентин Піддубний з Amazon, UK торкнувся дуже цікавої теми соціальних аспектів автоматизації. Варто подивитись його повну доповідь!
Мені дуже важливою здалася необхідність реклами власних успіхів з автоматизації тестування.
Я б навіть розширив це не тільки на автоматизацію, і не тільки на тестування. Не треба боятися себе рекламувати та піарити! Є безліч людей, що зробили незрівняно менше ніж ви, і стали відомими лише через рекламу. Не можна ховати свої успіхи!
Алєксєй Токар з WorldApp розповів про дві неймовірні штуки, які вони впровадили за останні 2 роки в розробку:
- робот-менеджер, що ставить тікети у відповідність до статусів мердж-реквестів, та повідомляє в чятик усім при зміні всяких статусів (дуже просто і зручно, як на мене);
- проаналізували всі коміти в базі коду, всі тікети, до яких вони прив’язані. Виявили коміти, що найімовірніше внесли той баг, і проаналізували, коли і ким вони були зроблені. А потім взяли Machine Learning, згодували йому баги з їхніми комітами, і віддали цьому роботу. Тепер цей робо-менеджер, в контексті історії комітів кожного програміста, попереджає, коли і у які функціональні області йому варто комітити, а куди не варто. Передбачення по автору починаються від 100 комітів.
Коля Аліменков дав 2 крутих, як завжди, доповіді, обидві варто передивитись для натхнення:
- про взаємодію тестерів з девелоперам (тут);
- та про те, як поводитись із тестовими даними, на яких рівнях їх можна "вструмляти" в систему, і які плюси/мінуси у кожного з пропонованих підходів.
Цікава доповідь, на якій я не був: Canberk Akduygu - Mobile Peer 2 Peer Communication Testing - про тестування месенджерів, коли для одного тесту потрібно кілька девайсів. Чекаю на відосик.
Також, мій внутрішній лінгвист та збирач фолькльору почув кілька цікавих виразів:
- поназамо́кати
- аналізну́ти
- мови традиційної орієнтації
- "who cares" driven development
Дуже круто провели 2 дні, маю багато думок, куди рухатись і що поліпшувати вже зараз!
Усім натхнення!
PS Щойно розшарять відосики - додам їх сюди.
Немає коментарів:
Дописати коментар