Тут можете глянути трохи фоточок та залишити свої коментарі https://www.meetup.com/Kyiv-Testers-Meetup/events/246707197/
Дуже мене радують київські коворкінги із конференційними залами. За не дуже велику плату можна так круто потовктися в центрі :-) Дякую Часопис-Eduspace!
Завдяки аудиторії з QA Club Kiev нас назбиралася повна кімната (ще пару людей, і комусь прийшлося б стояти, дякую всім, хто не змогли прийти :-) ).
Дуже потішило, що були люди із досвідом, і майже кожне питання чи зауваження "ішло у зал" із обговоренням живих проблем та варіантів їх вирішення, які вже хтось із присутніх пробував.
А ті, хто прийшли без досвіду, впевнений, набрали собі трошки знань про напрямки розвитку для себе.
У доповіді Дмитра Шаварина Making life easier with Docker (слайди) було дійсно багато життєвих прикладів та речей, з яких треба починати говорити про Docker, але які не так легко знайти в офіційній документації.
Не буду переказувати всю презентацію, занотую лише кілька майже філософських думок:
- Тестер може витрати дуже багато часу на налаштування середовища, і використання таких інструментів як Docker тільки збільшує цей час. Переконайтеся, що те, що ви робите - комусь потрібно, і довірте налаштування девопсам, якщо це можливо.
- Легше починати з докером, якщо девелопери вже його використовують.
- Конфігурації тестового, девелоперського та "умовно продакшн" середовища мають відрізнятись, бо мають різне призначення.
- Не соромтеся створювати більше файлів, їх потім легше компонувати між собою.
- Добре написана конфігурація допоможе зекономити час в майбутньому.
Після перерви на каву, Марина Шевченко розповідала про Mobile Testing Tips&Tricks (слайди). Доповідь була жвава і весела, як і сама Марина.
Торкнулися багатьох болючих місць мобільного тестування. А тим, хто не часто цим займається, наприклад мені, дали пару ідей про те, що мені робити наступного разу, коли хтось скаже "Гей, ти ж тестер? А потестуй-но мені швиденько оцю апку і скажи чи все ОК!"
Запам’ятав такі моменти:
- У деяких ринках/країнах/вікових групах можуть бути кардинально різні долі різних операційних систем/девайсів. Йдіть на сайти статистики і вивчайте, щоб не ходити зі своїм айфоном в Швейцарію, чи з андроїдом в Силіконку. ( gs.statcounter.com/ або david-smith.org/iosversionstats/ )
- Навіть на iOS тепер купа екранів різних форм.
- Вже є фіча, що дозволяє відображати кілька апок одночасно в різних областях екрану!!!11
- Свою майндмапу Марина обіцяла зробити відкритою для редагування, щоб ми усі долучилися! Ми чекаємо, Марино! ;-)
Це все було дуже круто, ще раз дякую усім! Пишіть коментарі та приходьте поділитися досвідом! Нам усім вкрай цікаво!
Немає коментарів:
Дописати коментар